Haber

Filenin Sultanları için düzenlenen özel uçuşta pasta kesildi

Final karşılaşmasının ardından THY’nin ABD’nin Dallas kentinden TK 192 sefer sayılı seferi ile memleketlerine dönen “Filenin Sultanları” için uçuş öncesi pasta kesildi. THY’nin kaptan pilotlarından Murat Tekgül, şampiyon takım için uçakta özel anons yaptı.

“ARTIK HEM GÖNÜL HEM DÜNYA ŞAMPİYONU OLDULAR”

Tekgül yaptığı açıklamada, “Bugün çok özel misafirlerimiz var. Evlerini, ülkelerini geride bırakıp binlerce kilometre yol katettiler bir uğurda. Millet adına verdikleri emekle gönüllerimizde taht kurdular. Türk milleti bugün bir şampiyonluk kupasıyla yanımızdalar her zaman gönlümüzün şampiyonuydular ama artık hem gönüllerin hem de dünyanın şampiyonu oldular Değerli yolcularımız hepinizin huzurunda şehitlerimizi canı gönülden kutluyorum. Türk kadınının gücünü tüm dünyaya göstererek şampiyon olan Filenin Sultanları Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde bayrağımızı tüm dünyaya gururla dalgalandırıyor ve gösteriyorsunuz. Türk kadınının gücünü dünyaya sunuyor. Nice gezilerinizde birlikte olmak dileğiyle.” söz konusu.

DÜNYAYI İKİ KEZ TURUYORLAR

Ayrıca A Milli Kadın Voleybol Takımı, şampiyon tamamladığı 2023 FIVB Uluslar Ligi’nde THY uçakları ile 47 günde 24 bin km yol kat etti. Antalya’da başlayan turnuva sırasıyla Hong Kong, Tayland ve ABD’de devam etti. İnternetin Sultanları bu süre içinde iki kez dünyayı gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu